4 жовтня – Міжнародний день захисту тварин.

Сьогодні, 4 жовтня, у світі відзначають Міжнародний день захисту тварин. Щодня тварини опиняються на межі зникнення. Цей день покликаний об’єднати нас у збереженні тваринного світу, запобіганні жорстокого поводження з тваринами та небайдужості до їх існування.

    Заведено вважати, що Міжнародний день тварин був започаткований на зустрічі екологів у 1931 році у Флоренції, а також що цей день мав на меті висвітлити важке становище видів, що знаходяться під загрозою зникнення. Однак на з’їздах організацій захисту представників фауни часто брали участь сотні людей з різних країн, і не лише екологи. Також існує думка, що дату 4 жовтня було обрано тому, що цього дня відзначають День Святого Франциска Ассизького, покровителя екології, який добре відомий своєю любов’ю до живих істот.

 

  Ось уже понад 80 років у Всесвітній день тварин прийнято влаштовувати масові акції та благодійні заходи із закликом відмовитися від споживчого і жорстокого поводження до "братів наших менших", починаючи з домашніх тварин і закінчуючи рідкісними та екзотичними представниками дикої природи, яких щороку стає все менше.

 

       Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї.